top of page

FILMOVÝ ŠTÁB 

Tereza Hirsch

Režisérka, scénáristka, výkonná producentka

Tereza Hirsch

Tereza je oceněná režisérka a scénáristka. Její režijní debut The Guilt List se dostal na více než 60 filmových festivalů po celém světě a vyhrál 16 cen. Tereza vlastní produkční společnost Hirsch Pictures v Los Angeles, kterou sama založila.

Luis Seemann

Produkční

Luis Seemann

Němec, narozený v USA, Luis Seemann, pomohl Tereze Hirsch s vývojem filmu Beyond Her Lens. Studuje v Berlíně a dělá reklamní videa, např. pro společnost Lufthansa. Je také kameraman a střihač, známý například díly jako From the Cradle to the Grave nebo Nicht Allein.

Sani Baladi.jpg

Hudební skladatel

Sani Baladi

Sani začal svojí hudební kariéru již v 6 letech. V 19 letech se zamiloval do filmové hudby a odstěhoval se do Los Angeles kde studoval Santa Monica College a poté Institut hudebníků v Hollywoodu.

Do originálního soundtracku filmu Beyond Her Lens zapojil exotický hudební nástroj santur, který si nechal dovézt až z Iránu. 

Pavlína Markéta Pospíšilová_edited.jpg

Maskérka

Pavlína Markéta Pospíšilová

Talentovaná vizážistka Pavlína Markéta Pospíšilová vlastní salon Studio Visage Anděl v Praze, kde poskytuje denní, svatební či maturitní líčení s účesem, ale také kurzy líčení či fotoproměny. Je zároveň zkušenou filmovou make up artistkou.

Veronika_Hurtová.jpg

Fotografka

Veronika Hurtová

Veronika Hurtová studovala Ateliér sochařství 2 na Akademii výtvarných umění v Praze, nyní se věnuje fotografování. V roce 2019 představila své nadání pro divadelní tvorbu v představení Pohádky z rýžových polí v rámci festivalu Ochutnej Vietnam 2019.

David Colon.jpg

Grafik

David Colon

David Colon si už od mala rád kreslil. To se nikdy nezměnilo. Jeho prvním úspěchem byl krátký film "Deuda de Favores" za který byl oceněn. Toto ocenění ho nabudilo, aby dále rozvíjel svůj talent na video produkci a design. Postupně se začal specializovat na vizuální a interaktivní design, kde stále rozvíjí svoji kreativitu. Žije ve Španělsku, kde se věnuje svojí tvorbě.

lukáš.jpg

Kameraman, střihač

Lukáš Hausenblas

Hausenblas je součástí české filmové tvůrčí dvojice Van&Haus, která  společně se svým týmem vytváří současná a originální audiovizuální díla. Je také tvůrcem videoklipu Alkoholická od skupiny Skety feat. Vojta Dyk, která má téměř 5 milionů shlédnutí.

Alena Horáčková.jpg

Asistentka režie

Alena Horáčková

Po studiu audiovizuální tvorby dokončuje obor mediální komunikace v německém Ilmenau. Od ledna 2019 pracuje pro produkční společnost Hirsch Pictures a zároveň byla moderátorkou premiéry filmu Beyond Her Lens v Lucerně.

Daniel Valášek.jpg

Zvukař

Daniel Valášek

Bývalý student hudební vědy na Univerzitě Karlově, nyní pracuje pro (A)VOID Floating Gallery. Zároveň se naplno věnuje hudební a filmové tvorbě. S kameramanem Lukášem Hausenblasem spolupracoval na oceněném filmu Deformér (2018). 

Václav Čtvrtník.jpg

První asistent kamery

Václav Čtvrtník

Asistent kamery Vašek Čtvrtník studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara na Západočeské univerzitě. Je stálým členem týmu Lukáše Hausenblase. 

Leoš_Kastner.jpg

Druhý asistent kamery

Leoš Kastner

Kastner je kameramanem ve společnosti Moviehouse Studios. Jeho nejúspěšnějším projektem je jeho absolvenský film Trash Town,  který vznikl pod záštitou Multilabu (Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni). Jedná se o film z post-apokalyptického prostředí, kde se skupiny lidí již vzpamatovaly ze zničení světa a společně utvořily zcela různorodé klany rozdílných kultur a etnik. 

Adéla Mutlová_edited.jpg

Asistentka produkce

Adéla Mutlová

Vystudovaná novinářka pracuje s režisérkou Terezou Hirsch z celého týmu nejdéle. V roce 2016 se podílela na přípravě a natačení režisérčina debutního filmu The Guilt List, kde fungovala na place v kalifornském Riverside jako produčkní koodinátorka.

OBSAZENÍ

Lucie Vondráčková.jpg

Alex

Lucie Vondráčková

Lucii Vondráčkovou snad nemusíme nikomu představovat. Herectví se věnuje od svých 7 let, zahrála si zejména v pohádkách a komediích. Zároveň dabovala slavné herečky, například v pohádkách Hotel Transylvanie, Letopisy Narnie nebo v seriálech Glee a Dexter. V roce 2018 vyšlo její zatím poslední album s názvem Růže.

Bob Boudreaux.jpg

Philipp

Bob Boudreaux

Divadelní a filmový herec, Bob Boudreaux, je rodák z amerického Massachusetts, ale již dlouho žije v Praze. Kromě filmových rolí jako například ve filmech Borg vs. McEnroe a Toxin: 700 Days Left on Earth, si zahrál v americkém seriálu Banshee. Českému publiku bude Bob nejvíce povědomý z shakespearovských divadelních představení Stavovského divadla, Richard III. a Othello. 

Diego DiGiovanni.jpg

Mike

Diego DiGiovanni

Americký herec původem z Itálie si v našem filmu zahrál přítele válečné reportérky Alex, Mikea. Kromě toho byl Diego k vidění například v seriálu Knightfall s Markem Hamillem nebo v kultovním seriálu Můj přítel Monk. Stejně jako Bob Boudreaux, i Diego  se věnuje divadlu. V rámci Prague Shakespeare Company si zahrál v anglické verzi Moliérovi komedie Tartuffe a během Letních Shakespearovských slavností si zahrál ve hře Measure For Measure. 

Kryštof_Sochor.jpg

Ali

Kryštof Sochor

Kryštof Sochor, který si ve filmu zahrál iráckého chlapce Aliho, je mladý dětský herec, známý také z filmů Padesátka, Vyrobeno s láskou a seriály Ordinace v růžové zahradě a Modrý kód. Mohli jste ho také vidět v mezinárodních reklamách. Kryštof je také nadaný krasobruslař a chtěl by studovat herectví v USA. 

Paul Dean.jpg

Greg

Paul Dean

Paul je britský filmař, herec, scénárista, kameraman, režisér a zakladatel Paul Dean Film se sídlem v Praze. Natočil několik hudebních videoklipů, reklam i krátkých filmů, například "Červeň" s Ondřejem Vetchým. Jeho doposud největší projekt je role v seriálu Carnival Row s Orlandem Bloomem., kterou můžete vidět na streamingové platformě Amazonu.

Životopis režisérky - Tereza Hirsch

Tereza Hirsch je režisérka, scenáristka a producentka. Narodila se německé matce a českému otci. Vyrůstala v Praze a filmová studia absolvovala na New York Film Academy v Los Angeles s magisterským diplomem. Díky svému nadání a rodinnému zázemí se Tereza domluví několika jazyky – plynně česky, německy a anglicky, a dále i francouzsky a španělsky.

Její režijní debut The Guilt List se dostal na více než 60 filmových festivalů po celém světě a vyhrál 16 cen, mimo jiné za nejlepší krátký film a nejlepší kameru na mezinárodním filmovém festivalu v Brazílii. Dále také spolupracovala na filmu Mammoth režiséra Ariela Hellera, který byl oceněn na studentských Oscarech 2017 a na reklamách (například pro Toyotu) nebo na hudebním klipu Feel Nothing kapely The Plot In You, který má více než 4,5 milionu zhlédnutí na YouTube. Nevyhýbá se ani české spolupráci, jak dokazuje její snímek Beyond Her Lens z roku 2019.

Tereza vlastní produkční společnost Hirsch Pictures v Los Angeles, kterou sama založila.

Tereza Hirsch

- zdroj: čsfd

Životopis kameramana - Lukáš Hausenblas

Mladý kameraman studuje na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni. 

 

Lukáš Hausenblas je součástí české filmové tvůrčí dvojice Van&Haus, která společně se svým týmem vytváří současná a originální audiovizuální díla. S režisérem Davidem Vaníčkem natočil krátkometrážní film Deformér, který vyhrál na festivalu Portugal International Film Festival 2019 v Portu cenu za nejlepší film debutujících filmařů. Z dokumentární tvorby je potřeba zmínit Lukášův portrét známého výtvarníka Jindřicha Krátkého. 

Lukáš se také hodně věnuje tvorbě hudebních videoklipů známých českých interpretů. Na prvním místě bychom měli zmínit videoklip Alkoholická od skupiny Skety feat. Vojta Dyk, který má téměř 5 milionů shlédnutí. Dále můžete znát jeho lyric video Davida Deyla k písničce Ahora, song Kamaše skupiny MarZ nebo skladbu Afterlove od jazzové zpěvačky Marty Kloučkové. Velkým hitem byla také upoutávka na Avon pochod 2018, stejně tak jako projekt Hlasy sametu české televize, na kterém se podílela kromě 93 pěveckých sborů spousta známých zpěváků a zpěvaček (Aneta Langerová, Bára Basiková, Jana Kirschner, Lenka Dusilová, Vojtěch Dyk, Adam Plachetka a Martin Šrejma).

Na našem filmu Beyond Her Lens se nepodílel pouze jako kameraman a střihač, ale také pomáhal s produkcí. Našel například unikátní lokalitu zničeného iráckého města či letiště. 

lukáš.jpg

Životopis herečky - Lucie Vondráčková

Narodila se v Praze. Matka je textařka a doktorka filozofie, otec Jiří se zkoušel prosadit jako zpěvák, ale daleko známější je její teta Helena Vondráčková, která je už takřka 40 let stálicí české pop-music.
 

Poprvé se před kamerou objevila ve svých 9 letech a jako herečka několik let pracovala v Kanadě, kde v hlavních úlohách hraje ve filmech určených pro diváky po celém světě.

V roce 2018 dostala hlavní roli v komedii The Perfect Kiss a do roku 2020 připravuje další snímek Hotel Limbo.

Lucie Vondráčková je aktivním členem prestižní herecké asociace ACTRA. Její úplně herecké začátky spadají do roku 1991, kdy hrála v seriálu Ludvíka Ráži Území bílých králů, později v seriálu Václava Vorlíčka Arabela se vrací aneb Rumburak králem Říše pohádek.V roce 1992 se stala moderátorkou pořadu pro děti a mládež Marmeláda a o rok později vydala své první stejnojmenné album Marmeláda.

Hrála ve třech filmech režiséra Juraje Jakubiska – Nejasná zpráva o konci světaBathory (v obou filmech se její postava jmenovala Lucie) a Post coitum, dále pak ve filmu Labyrint. Posledním filmem jsou zatím Babovřesky, komedie Zdeňka Trošky.

Zlomovým rokem v její herecké kariéře se stal rok 1992, kdy dostala malou roli v Národním divadle ve hře Saténový střevíček s Libuší Šafránkovou. V Divadle Rokoko ztvárnila během osmi let např.: Shakespearovu Julii, Aňu ve Višňovém sadu, Johanku z Arku ve Skřivánkovi, Mary Warrenovou v Čarodějkách ze Salemu, Alici ve hře Na dotek a další. V divadelním spolku Kašpar hrála trojroli Anny, královny Markéty a písaře v Richardu III. V muzikálu Excalibur ztělesňovala Morganu. Její muzikálovou rolí byla například i Hanka ve Starcích na chmelu (Divadlo Milénium) nebo Karin v muzikálu Touha (Divadlo Kalich).

Věnuje se i dabingu a práci v rozhlase (Polepšovna na konci vesmíru, Hra snů, Bouřka, O Rubáškovi), za kterou získala ocenění Neviditelný herec 2011.

V letech 2009, 2010, 2012, 2013 a 2014 zvítězila v divácké anketě TýTý v kategorii zpěvačka.

Od roku 2010 se Lucie věnuje hraní převážně v anglicky mluvících filmech a mezi americké interprety se zařazuje jako herečka ve filmech The Last Holiday, Joan Of Arc anebo Hotel Limbo.

Lucie Vondráčková.jpg

- zdroj: wikipedie

bottom of page